Obywatelska Ustawa Antysmogowa

premiera

1 października 2018

 

Obywatelska Ustawa Antysmogowa

 

 

Nad Obywatelska Ustawą Antysmogową pracują naukowcy, prawnicy, przedsiębiorcy, artyści i studenci. Powstaje kompleksowy pakiet rozwiązań, który - jeśli politycy z niego skorzystają — może rozwiązać problem zanieczyszczonego powietrza w Polsce. Jest to inicjatywa obywatelska, niezwiązana z biznesem czy polityką partyjną, łącząca wybitnych specjalistów i ludzi zatroskanych o stan polskiego powietrza.

 

Przy projekcie pracują m.in. Małgorzata Smolak (prawniczka środowiskowa, działaczka na rzecz czystego powietrza), Artur Badyda (naukowiec, specjalizuje się w ochronie środowiska), Piotr Otawski (specjalista ochrony środowiska, doktor nauk prawnych, legislator z doświadczeniem), Michał Niemczycki (przedsiębiorca), Anita Cieślicka (producentka i koordynatorka projektów artystycznych), Robert Grzeszczak (doktor habilitowany nauk prawnych, specjalista w zakresie prawa Unii Europejskiej, prawa międzynarodowego publicznego i prawa konstytucyjnego),  Nawojka Gurczyńska (autorka scenariuszy, reżyserka) i Michał Zadara (reżyser teatralny i operowy). 

 

 

 6 lipca 2019 r. w ramach prac nad Obywatelską Ustawą Antysmogową odbyła się premiera ,,Filmów z epoki smogu" (reżyseria: Michał Zadara, Teatr Powszechny), multimedialnego spektaklu łączącego w sobie działania obywatelskie, kino i teatr. Twórcy w krótkich formach filmowych pokazują rzeczywistość, w której spacer po parku niesie ze sobą zagrożenie dla życia.

 

 

 

KONTAKT PRASOWY: 

Anita Cieślicka


Facebook
Instagram